Urządzamy łazienkę – wanna czy prysznic?

Kiedy przychodzi do urządzenia łazienki, stajemy przed wieloma wyborami. Jednym z największych dylematów jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Pierwsza możliwość to duża wygoda, ale też spore koszta. Prysznic to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Dlatego też, w zdecydowanej większości wygrywa prysznic. Czy jednak zawsze jesteśmy skazani na tradycyjną kabinę z brodzikiem? Otóż nie. Warto bowiem zastanowić się nad rozwiązaniami bez konieczności montażu brodzika.

Chodzi o natryski, które stanowią integralną część zabudowy łazienki. Mogą być one umiejscowione w specjalnie skonstruowanej wnęce. Wiele osób obawia się tego rozwiązania. Dlaczego? Chodzi o odprowadzanie wody. Tu nie ma jednak większego

problemu. Wystarczy zastosować odpowiednie odpływy liniowe, by pozbyć się problemu mokrej podłogi. Dobrze zaprojektowany system odpływów prysznicowych nigdy nie dopuści do zalania innych pomieszczeń.

Najlepiej sprawdzą się odpływy wykonane ze stali nierdzewnej. Nie ulegają one korozji i są wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ponadto, stal szlachetna pięknie komponuje się z każdym kolorem i rodzajem glazury. Nie będzie więc problemu z estetyką łazienki. Ważne, aby dobrać odpływ o odpowiednich parametrach. Jeżeli zdecydujemy się na zbyt małe elementy, to możemy spodziewać się problemów z nadmiarem wody w łazience! Montaż natrysku z wykorzystaniem odpływów liniowych to doskonałe rozwiązanie do każdej łazienki. Szczególnie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach małych, gdzie każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)