Syfon – zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi zapachami

Łazienka jest pomieszczeniem, które w sposób naturalny generuje powstawanie brzydkich zapachów. Najczęściej wydobywają się one z rur kanalizacyjnych na skutek ciśnienia, które wypycha nieświeże powietrze przez otwory łazienkowe, jak kratki odpływowe bądź ściekowe. Nie jest to sytuacja komfortowa i może skutecznie uprzykrzyć czas spędzany w łazience, jednakże jest kilka sposobów, aby uniknąć tego rodzaju problemów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na właściwy montaż instalacji wodnych i urządzeń sanitarnych. Najlepiej zastosować rury o większej przepustowości. We wspomniany sposób z pewnością można zniwelować proces powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Podstawowym zabezpieczeniem przed niepożądanymi zapachami w łazience są syfony, umieszczane pod odpływami. Powinna w nich stale znajdować się odrobina wody, która nie dopuści do ulatniania się powietrza przez otwory odpływowe. W zależności od posiadanej instalacji możemy wybrać syfony metalowe bądź plastikowe. Niemniej jednak należy pamiętać, że oba rodzaje produktów oferuje firma Kesmet, jeden z najlepszych producentów odwodnień liniowych w Polsce. Syfony metalowe Kesmet mają tą podstawową zaletę, że wbudowane są we wpuście kratek ściekowych i dają możliwość czyszczenia od góry. Dzięki temu w bardzo prosty i przyjemny sposób można usunąć nagromadzone w odpływie nieczystości, co z kolei prowadzi do bezawaryjnego działania urządzeń. Plusem jest również fakt, że cały odpływ wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie ulega korozji i jest bardzo łatwy w pielęgnacji.

Syfony firmy Kesmet

Kesmet oferuje również syfony plastikowe, które doskonale sprawdzą się w umywalkach, zlewozmywakach, brodzikach, wannach, bidetach, pisuarach oraz pralkach. Są one tak zbudowane, że ich odkręcenie jest proste, a czyszczenia można dokonać we własnym zakresie, bez pomocy hydraulika. Należy pamiętać, żeby pod syfon podstawić naczynie, aby nieczystości mogły swobodnie spłynąć, nie brudząc podłogi czy szafki. Umyty i wyczyszczony syfon wystarczy później przykręcić. Syfony plastikowe, właśnie ze względu na swoją prostotę obsługi bardzo skutecznie wypierają syfony żeliwne, które są już bardziej kłopotliwe. Ponadto syfony plastikowe są różnych rozmiarów i kształtów, co pozwala na ich idealne dopasowanie, nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Najskuteczniejsze jest zawsze mechaniczne czyszczenie syfonu, bowiem będziemy mieli pewność, że wszystkie zabrudzenia zostały usunięte. Syfony można także czyścić chemicznie. Pamiętajmy jednak, żeby kupować odpowiednie środki, dostosowane do materiału, z którego wykonany jest syfon.

O ile syfon jest podstawowym zabezpieczeniem przed przykrymi zapachami, o tyle warto również zamontować w łazience odpowiednią wentylację. Wpłynie ona na pewno na możliwość uwalniania łazienki od brzydkich zapachów, jak i przyczyni się do zmniejszenia wilgotności. Zadbajmy, by ujście wentylacji znajdowało się ponad budynkiem, aby nieświeże powietrze nie kierowało się w strefę użytkowaną przez ludzi.

Brzydkie zapachy w łazience – stop

Łazienka jest pomieszczeniem, które w sposób naturalny generuje powstawanie brzydkich zapachów. Najczęściej wydobywają się one z rur kanalizacyjnych na skutek ciśnienia, które wypycha nieświeże powietrze przez otwory łazienkowe, jak kratki odpływowe bądź ściekowe. Nie jest to sytuacja komfortowa i może skutecznie uprzykrzyć czas spędzany w łazience, jednakże jest kilka sposobów, aby uniknąć tego rodzaju problemów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na właściwy montaż instalacji wodnych i urządzeń sanitarnych. Najlepiej zastosować rury o większej przepustowości. We wspomniany sposób z pewnością można zniwelować proces powstawania nieprzyjemnych zapachów. Podstawowym zabezpieczeniem przed niepożądanymi zapachami w łazience są syfony, umieszczane pod odpływami. Powinna w nich stale znajdować się odrobina wody, która nie dopuści do ulatniania się powietrza przez otwory odpływowe. W zależności od posiadanej instalacji możemy wybrać syfony metalowe bądź plastikowe. Niemniej jednak należy pamiętać, że oba rodzaje produktów oferuje firma Kesmet, jeden z najlepszych producentów odwodnień liniowych w Polsce. Syfony metalowe Kesmet mają tą podstawową zaletę, że wbudowane są we wpuście kratek ściekowych i dają możliwość czyszczenia od góry. Dzięki temu w bardzo prosty i przyjemny sposób można usunąć nagromadzone w odpływie nieczystości, co z kolei prowadzi do bezawaryjnego działania urządzeń.

Plusem jest również fakt, że cały odpływ wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie ulega korozji i jest bardzo łatwy w pielęgnacji.Kesmet oferuje również syfony plastikowe, które doskonale sprawdzą się w umywalkach, zlewozmywakach, brodzikach, wannach, bidetach, pisuarach oraz pralkach. Są one tak zbudowane, że ich odkręcenie jest proste, a czyszczenia można dokonać we własnym zakresie, bez pomocy hydraulika. Należy pamiętać, żeby pod syfon podstawić naczynie, aby nieczystości mogły swobodnie spłynąć, nie brudząc podłogi czy szafki. Umyty i wyczyszczony syfon wystarczy później przykręcić. Syfony plastikowe, właśnie ze względu na swoją prostotę obsługi bardzo skutecznie wypierają syfony żeliwne, które są już bardziej kłopotliwe. Ponadto syfony plastikowe są różnych rozmiarów i kształtów, co pozwala na ich idealne dopasowanie, nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Metody czyszczenia syfonu

Najskuteczniejsze jest zawsze mechaniczne czyszczenie syfonu, bowiem będziemy mieli pewność, że wszystkie zabrudzenia zostały usunięte. Syfony można także czyścić chemicznie. Pamiętajmy jednak, żeby kupować odpowiednie środki, dostosowane do materiału, z którego wykonany jest syfon. O ile syfon jest podstawowym zabezpieczeniem przed przykrymi zapachami, o tyle warto również zamontować w łazience odpowiednią wentylację. Wpłynie ona na pewno na możliwość uwalniania łazienki od brzydkich zapachów, jak i przyczyni się do zmniejszenia wilgotności. Zadbajmy, by ujście wentylacji znajdowało się ponad budynkiem, aby nieświeże powietrze nie kierowało się w strefę użytkowaną przez ludzi.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)