Odpływ liniowy zamiast brodzika?

Coraz częściej można się spotkać z wykorzystaniem odpływu liniowego przy montażu kabin prysznicowych. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim pozbycie się brodzika. Zaletą tego rozwiązania jest także oszczędność przestrzenna.

Montaż – istotne elementy

O ile w przypadku brodzika sytuacja jest prosta i jego montaż nie wymaga dużej ingerencji w systemy odpływowe, o tyle w przypadku zastosowania odpływu liniowego owa ingerencja jest potrzebna. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bliskość pionu kanalizacyjnego (im bliżej, tym lepiej).

Stworzenie dobrze działającego odpływu liniowego jest nie lada wyzwaniem. Zazwyczaj największym problemem jest wypoziomowanie płytek ceramicznych. Jednakże efekt, jaki można uzyskać jest warty ciężkiej pracy fachowców.

Reasumując, z racji dosyć dużej skali trudności należy zatrudnić dobrego fachowca. Najlepiej z doświadczeniem w montażu odpływów liniowych.

Utrzymanie czystości

Wiele osób błędnie uważa, że utrzymanie czystości kafli jest zdecydowanie trudniejsze niż brodzika. To oczywiście jeden wielki mit. Prostą powierzchnię można doprowadzić do czystości w moment.

Wystarczy zakupić odpowiednią squeegee (ściągaczkę). Dzięki temu rozwiązaniu utrzymanie czystości kafli podłogowych będzie bardzo proste. Na pewno łatwiejsze, aniżeli mycie brodzika po każdej kąpieli.

Zalety odpływów liniowych

Poza utrzymaniem czystości podłoża odpływy liniowe mają także wiele innych zalet. To o czym wspominaliśmy – oszczędność przestrzenna. To bardzo istotny element w przypadku małych łazienek, gdzie liczy się każdy centymetr.

Nowoczesne odpływy liniowe pełnia również rolę dekoracyjną. Klient ma do wyboru bardzo dużą ilość wzorów. Mało tego, niektóre firmy oferują możliwość stworzenia wzoru na życzenie klienta.

Warto również wspomnieć o łatwym czyszczeniu syfonu. Utrzymanie czystości tego elementu jest bardzo proste. Dostęp do niego nie jest w żaden sposób ograniczony. Ponadto syfony wyposażone są w odpowiednią siatkę, która zapobiega zbieraniu się zanieczyszczeń, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do zapchania.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)