Nowe funkcjonalne rozwiązanie dla Twojej łazienki – prysznic bez brodzika!

Czy znudziły Ci się już brodziki ze stali i z akrylu? Masz ochotę na nowy designe Twojej łazienki? Chcesz, aby wyglądała nowocześnie, a jednocześnie była funkcjonalna?

Prysznic bez tradycyjnego brodzika jest więc rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Upewnij się tylko czy w Twoim pomieszczeniu da się zastosować to rozwiązanie…

Przede wszystkim musi być odpowiednia wysokość wylewki, tak aby można było zmieścić się z syfonem. Tradycyjne odpływy liniowe mają wysokość ok. 10 cm. Na rynku są dostępne również niższe rozwiązania. Najniższe odpływy liniowe, jakie można obecnie nabyć, to odpływy KESMET liczące ok. 65mm.Taka wysokość znacznie ułatwia zatopienie odpływu w podłodze.


Jeżeli masz odpowiednią wysokość wylewki i dopasowany odpływ można wykonać brodzik bez prysznica

Aby wykonać prysznic bez brodzika potrzebujesz:

  • Odpływ liniowy najważniejszą część całego rozwiązania.

Ceny odpływów wahają się od 300 zł do 1200 zł. Nie polecamy kupna odpływów najtańszych. Są to odpływy niewiadomego pochodzenia, niskiej jakości, najczęściej dostępne tylko w Internecie na aukcjach internetowych. Wybierając odpływ liniowy, najpierw sprawdź producenta, poczytaj opinię na niezależnych stronach internetowych (opineo.pl).

Sprawdź, jakie rozwiązania oferuje producent, od jak dawna działa na rynku, ile ma dostępnych produktów. Jeśli jest to tylko jeden typ odpływów i dystrybutor jest bardzo krótko na rynku, najprawdopodobniej stworzył „na chwilę markę a potem zniknie”.

  • Taśmy uszczelniające

Po zamontowaniu odpływu liniowego należy zadbać o izolację kabiny prysznicowej oraz izolację samego odpływu. Poniższy film pokazuje jak łatwo jest to zrobić i jak należy to wykonać prawidłowo.

  • Fachowca

Do tej pracy potrzebujemy sprawdzonego fachowca, który nie zapomni o zrobieniu spadku w stronę odpływu liniowego. Odpływ liniowy należy zamontować precyzyjnie, aby podczas użytkowania nie było problemów z odbiorem wody.

Całkowity koszt:

odpływ liniowy, zestaw izolacyjny, robocizna

nie powinien przekroczyć 1200 zł.

Zwracam jeszcze raz uwagę, aby unikać odpływów najtańszych.

Decydując się na prysznic bez brodzika, możesz dowolnie zaplanować wymiary swojego prysznica. Sam wybierasz, co znajdzie się w miejscu brodzika: płytki ceramiczne, gresowe mozaiki czy kamień. Nie musisz dostosowywać projektu łazienki do standardowych wymiarów brodzików akrylowych czy metalowych. Jest to rozwiązanie innowacyjne, a jednocześnie bardzo praktyczne. Połączenie użyteczności i oryginalności rozwiązania gwarantuje satysfakcję użytkownikom.

Zanim kupisz, przeczytaj co lepsze prysznic czy wanna

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.9/10 (13 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +5 (from 7 votes)
Nowe funkcjonalne rozwiązanie dla Twojej łazienki – prysznic bez brodzika! , 5.9 out of 10 based on 13 ratings