Mankiet montażowy, czy trzeba go kupić?

Podczas remontowania łazienki bardzo często mam do czynienia z montażem nowego odpływu do wanny bądź brodzika. Zazwyczaj zastanawiamy się w jaki sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy poprzez zrezygnowanie ze zbędnych elementów. Zdarza się, że błędnie podejmujemy decyzję o rezygnacji instalacji mankietu montażowego, czyli innymi słowy dodatkowego elementu uszczelniającego. Dlaczego decyzja nie jest trafna? Mianowicie w perspektywie wielu lat ten wyjątkowo niewielki dodatek może znacznie poprawić jakość użytkowania odpływów z flanszą.

Zasada działania

Warto zrozumieć specyfikę działania wspomnianego mankietu montażowego, a ponadto w jaki sposób go montować. Po pierwsze – jest to rodzaj uszczelnienia wykonanego ze specjalnego materiału jakim jest folia z modyfikowanego polietylenu, która składa się z trzech warstw doskonale chroniących przed przenikaniem jakiejkolwiek wilgoci. Montaż odbywa się zazwyczaj wokół kratki odwodnienia z flanszą co powoduje, że spływająca woda nie przecieka po bokach i dostaje się bezpośrednio do syfonu odpływowego.

Zalety stosowania mankietów

W takim razie czas na to, aby powiedzieć o korzyściach jakie z jego zastosowania wynikają i czemu możemy w ten sposób zapobiec.
Jak powszechnie wiadomo woda wyciekająca poza syfon może powoli niszczyć znajdujący się pod spodem materiał, a następnie spowodować deformacje płytek lub podstawy brodzika.

Ponadto sprzyja również powstawaniu grzyba i pleśni tuż pod odpływem prysznica i na ścianach. Ostatecznie po kilku latach użytkowania okazuje się, że następuje konieczność wymieniany sprzętu.

Warto zaznaczyć, że dla osób z alergiami zalęganie się grzyba czy też pleśni ma dodatkowo nieprzyjemne skutki i może prowadzić do zakażeń dróg oddechowych z przewlekłym zapaleniem płuc włącznie. W związku z powyższym ochrona przed przeciekaniem wody w łazience jest z tego powodu nadzwyczaj ważna. Dbamy w ten sposób zarówno o nasze zdrowie oraz o estetyczny wygląd i dobry stan naszej łazienki.

Czy warto kupić mankiet montażowy??

Rezygnacja z mankietu montażowego nie jest wcale wielką oszczędnością, albowiem jego zakup wiąże się z wydatkiem maksymalnie 100 zł. Jest to zatem wydatek niewielki, biorąc pod uwagę pieniądze, jakie będziemy musieli przeznaczyć na remont łazienki w razie pojawienia się pleśni, grzyba czy też zniszczenia podstawy odpływu spowodowane zawilgoceniem materiału. Z pewnością więc założenie takiego rodzaju uszczelnienia na odpływ nie jest wydatkiem zbędnym, ani tym bardziej kosztownym.

Dane techniczne.

W tym miejscu należy głównie wspomnieć o mankietach montażowych firmy Kesmet w których dodatkowo zastosowano specjalnie frazelinę polipropylenową, która doskonale łączy się z wszelkimi klejami budowlanymi oraz z powłokami uszczelniającymi. Dzięki temu można mieć pewność, że założony mankiet będzie się dobrze trzymał i nie przepuści dostającej się wilgoci.

Podsumowanie

Podsumowując – warto zatem się zastanowić nad zakupieniem mankietów właśnie tej firmy, albowiem zaoszczędzi nam to kłopotów z przeciekaniem odpływu, a dodatkowo będziemy mogli dobrać odpowiedni mankiet do konkretnych wymiarów kratki odpływowej, a w razie jakichkolwiek problemów można się poradzić sprzedawcy.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Mankiet montażowy, czy trzeba go kupić?, 5.0 out of 10 based on 1 rating