Jaki odpływ liniowy kupić?

Wielu z Was przed kupnem odpływu liniowego zastanawia się jaki wybrać model. W skrócie opiszę swoje spostrzeżenia na ten temat.

1. Sprawdzenie producenta

Podstawową rzeczą, przed kupnem odpływu jest sprawdzenie producenta. Na aukcjach internetowych pojawiało się bardzo wiele odpływów, ale niestety bez podania marki. Sprzedawcy piszą tylko, że jest to produkt polski jednak bez podawania nazwy producenta(przemyślenia pozostawiam każdemu z osobna).

JAK SPRAWDZIĆ CZY PRODUKT POCHODZI OD POLSKIEGO PRODUCENTA:

PRODUCENT W SWOJEJ OFERCIE BĘDZIE POSIADAŁ WIELE MODELI TZN:

– odpływy liniowe wiele długości
– odpływy punktowe
– odpływy w kształcie litery L
– odpływy przyścienne
– MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA ODPŁYWY NA WYMIAR W TERMINIE NIE PRZEKRACZAJĄCYM 7 DNI ROBOCZYCH
– możliwość przesunięcia syfonu, odpływu w przeciągu 2-3 dni roboczych
– możliwość wykonania dowolnego napisu na pokrywie, a nie tylko standardowe wzory

2.Flansza montażowa.

Po sprawdzeniu, czy dany producent istnieje należy zwrócić uwagę na fakt posiadania przez odpływ liniowy flanszy montażowej. Istnieje wiele modeli bez flanszy montażowej co dla mnie jest rozwiązaniem bardzo kiepskim. Flansza poprawia szczelność oraz znacznie ułatwia montaż odpływu w podłodze.

3. Wybór syfonu.

Obecnie na rynku można znaleźć syfony metalowe i plastikowe. Różnią się one przede wszystkim materiałem wykonania oraz tym, że syfon plastikowy można obracać w koło przy odpływie, a syfon metalowy nie. Jednak firma KESMET na życzenie klienta obróci syfon w dowolne miejsce. Również na życzenie klienta można przesunąć odpływ w dowolne miejsce w rynience.

Niewątpliwą zaletą syfonów metalowych jest ich wysokość są one niższe niż syfony plastikowe.

4. Wykończenie rantów

Wiele odpływów (szczególnie oferowane na aukcjach internetowych w niskich cenach) nie maja wykończonych rantów. Przy zakupie odpływu zapytajmy o wykończenie rantów jak sa wykończone.

5. Akcesoria montażowe

Do akcesoriów zaliczamy mankiet uszczelniający oraz nóżki montażowe. O ile mankiet jest bardzo przydatny przy i pomocny o tyle nóżki są wygodą dla montera. Poza tym nie spełniają żadnej innej roli. Przy bardzo małych wysokościach, gdzie chcemy zamontować odpływ nóżki nie są wcale potrzebne, ponieważ nie ma na nie miejsca.

To ją najistotniejsze rzeczy przy wyborze odpływu liniowego. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 8.0/10 (15 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 4 votes)
Jaki odpływ liniowy kupić?, 8.0 out of 10 based on 15 ratings