Jak przygotować podłoże do instalacji odpływu liniowego

Łazienka to najważniejsza część naszego domu szczególnie dla pań. Kobiety spędzają tam bardzo dużo czasu więc pragną by była ona piękna, funkcjonalna i co najważniejsza łatwa w utrzymaniu czystości. Aby sprostać tym wymaganią mężczyźni musza się mocno natrudzić by łazienka stała się przyjacielem kobiety, jak to zrobić?

To proste! Zaczynając musimy pamiętać co jest najważniejsze w łazience, czyli wanna lub prysznic. Do tych dwóch elementów potrzebne są odpływy, i coraz częściej stosowane są odpływy liniowe, dzięki którym możemy zrezygnować z brodzika.

Bez brodzikowy prysznic daje nam możliwość zamontowania różnorodnych kabin także z drzwiczkami, które dodają pomieszczeniu atrakcyjności i wyrafinowania. Odpływ linowy to nie tylko bezbrodzikowy prysznic, lecz przed wszystkim łatwość w utrzymaniu czystości. Po zamontowaniu odpływu liniowego jedyne co będziemy musieli wyczyścić to syfon gdzie zbiera się najwięcej włosów, resztek kosmetyków i naskórka. Syfon jest ruchomy, dlatego z łatwością wyczyścimy brud. Dodatkowo syfon w odpływie liniowym jest zrobiony ze stali nierdzewnej co gwarantuje jego trwałość na długie lata.

Zakupiony odpływ linowy należy wypoziomować. Poziom pomiędzy kratka ściekową a otworem odpływowym powinien wynosić 1% nachylenia, dzięki czemu woda będzie swobodnie spływać. Do ustawienia odpowiedniego nachylenia używamy nóżek montażowych, które montujemy do kratki ściekowej. Dzięki nóżkom szybko i łatwo możemy osadzić kratkę ściekową która musi się znaleźć w odpowiednim nachyleniu (około 2 %) od normalnego poziomu podłoża. Po prawidłowym ustawieniu zalewamy odpływ liniowy betonem i czekamy około 24 godzin do wyschnięcia.

Izolacja kratki ściekowej

Kolejnym etapem jest izolacja podłoża wokół kratki ściekowej. Do tego potrzebna nam będzie folia izolacyjna w płynie, którą szybko i profesjonalnie zaizolujemy nasz odpływ. Przy użyci wałka lub pędzla, można w kilka minut zabezpieczyć przed woda i zniszczeniem wybrane przez nas miejsce. Wystarczy 1 mm warstwy aby łazienka została prawidłowo zaizolowana jak również przygotowana do umocowaniem płytek. Opakowanie 5 kg pozwala na pokrycie 4,6 metrów kwadratowych prawie każdego podłoża i co najważniejsze po nałożeniu pierwszej warstwy czekamy tylko 1,5 godz. aby nałożyć drugą, dzięki czemu również oszczędzamy nasz czas.

Dodatkowo przy odpływie liniowym zaleca się użycie kołnierza montażowego, który zakłada się na kratkę ściekową a następnie zaizolowuje folią izolacyjną w płynie. Dzięki temu zabiegowi mamy gwarancje że woda która ewentualnie wypłynie z syfonu nie uszkodzi nam podłoża i płytek.

Po serii zaizolowań możemy przystąpić do ułożenia płytek. Płytki maja bezpośredni kontakt z wodą w różnych postaciach, dlatego bardzo ważny jest rodzaj płytki i prawidłowe ich ułożenie. Płytka o niskiej nasiąkliwości czyli taka, która mieści się w granicach do 3 % to najlepszy wybór do łazienki. Jest to kolejna gwarancja, że w naszej łazience nie powstanie żadna pleśń i grzyb. Po kupieniu odpowiednich płytek przystępujemy do ich ułożenia. Na podłożę, które wcześnie przygotowaliśmy nakładamy zębatą pacą klej ( warstwa o grubość 2-5 mm) i układamy na niej płytki.

Po wyschnięciu około 24 godz. Przechodzimy do spoinowania czyli nakładania fugi. W łazience i wszystkich pomieszczeniach gdzie występuje duża wilgotność używamy fugi sylikonowej która jest odporna na ścieranie i powstawanie pleśni i grzybów. Fugę umieszczam miedzy płytkami i miedzy kratkę ściekową a płytkę. W tym miejscu należy nałożyć podwoją warstwę fugi dla lepszego zabezpieczenia.

Odpływ liniowy jest funkcjonalnym produktem którego instalacja jest banalnie prosta i szybka. Dzięki opływowi linowemu zyskujemy więcej miejsca w łazience i sprawi on że nasza łazienka stanie sie ekskluzywnym i nowoczesnym pomieszczeniem, którym każda kobieta będzie zachwycona.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 2 votes)
Jak przygotować podłoże do instalacji odpływu liniowego, 10.0 out of 10 based on 2 ratings