5 kroków – Jak prawidłowo uszczelnić przestrzeń prysznicową?

Perfekcyjne uszczelnienie przestrzeni prysznicowej nie jest trudne i każdy może wykonać to sam.
Oto pięć prostych kroków jak to wykonać.

KROK 1.
Prace należy rozpocząć od pomalowania ścian i podłogi unigruntem, co pozwoli wyeliminować kurz i pył oraz zwiększy przyczepność folii izolacyjnej.

KROK 2.
Następnie całość pokrywamy folią w płynie. Jest to ultranowoczesny materiał przeznaczony do uszczelniania miejsc narażonych na atak wilgoci. Aplikujemy ją poziomo, używając do tego zwykłego wałka lub pędzla. Już jeden milimetr warstwy uchroni przestrzeń prysznicową przed nasiąkaniem. Tak przygotowaną bazę musimy pozostawić, aż do całkowitego wyschnięcia.

KROK 3.
Kolejną czynnością będzie założenie narożników izolacyjnych na przestrzeń łączącą podłogę ze ścianami. Narożniki spełnią swoją funkcję ochronną także w rogu łazienki, w którym planujemy zamontować prysznic. Materiałem niezwykle przydatnym w zabezpieczeniu armatury oraz baterii łazienkowych jest taśma uszczelniająca. Nakładamy ją w miejscach przeznaczonych do zamontowania baterii łazienkowej oraz odpływu, na pomalowane folią izolacyjną ściany. Taśmę montujemy także na ścianie, przy łączeniach ściana-podłoga, podłoga-ściana. Co ważne – powinna ciasno przylegać do oklejanych elementów. Zarówno taśma jak i narożnik zostały wyprodukowane ze specjalistycznych materiałów. Współczesna wysoka technologia umożliwiła stworzenie taśmy oraz narożników izolacyjnych powlekanych termoplastycznym elastomerem poprzecznie elastycznym. Jest to wzdłużnie stabilna dzianina poliestrowa, niezwykle cienka, a przy tym odporna na zrywanie. Dodatkowa fizelina poliestrowa po dolnej stronie elastomeru poprawia jej przyczepność i stabilność.

KROK 4.
Kolejną czynnością będzie pokrycie całej przestrzeni prysznicowej, tym razem pionowo, folią izolacyjną po raz drugi, by zminimalizować przepustowość. Ta czynność zapewni pełną ochronę przed wodą i parą.

KROK 5.
Tak przygotowana powierzchnia jest już w pełni bezpieczną bazą, na którą swobodnie można nakładać klej, a następnie układać glazurę i fugować przestrzenie pomiędzy płytkami. Można być pewnym, że przestrzeń prysznicowa jest prawidłowo i fachowo uszczelniona, natomiast armatura pozostanie niezmienna przez długie lata.

Artykuł pochodzi z serwisu www.kratkisciekowe.pl

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.6/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +3 (from 3 votes)
5 kroków - Jak prawidłowo uszczelnić przestrzeń prysznicową?, 9.6 out of 10 based on 5 ratings